• Reklamy

Jakou trávu pro kočku

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Jakou trávu pro kočku

Odoslaťod M2M 26.3.2006 8:44

Přečetl jsem si tu že nejlepší je šáchor a tráva.
Šáchor již mám ale mám koupit semena trávy a zasadit?
Ta kočičí tráva jsou semena nebo již trs trávy. Dá se to sehnat v květinářství?
Obrázok používateľa
M2M
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 22.1.2006 21:31
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: Jakou trávu pro kočku

Odoslaťod juliena 26.3.2006 10:38

M2M napísal:Přečetl jsem si tu že nejlepší je šáchor a tráva.
Šáchor již mám ale mám koupit semena trávy a zasadit?
Ta kočičí tráva jsou semena nebo již trs trávy. Dá se to sehnat v květinářství?

Tráva pre mačky sa dá zohnať v obchodoch špecializovaných na stravu a iné doplnky pre chov zvierat. Tam dostanete nádobku s hlinou, ktorá obsahuje aj na začiatok vyživujúce hnojivo a v ktorej sú už semienka. Doma stačí len poliať vodou a za pár dní vyrastie. Môžte nechať mačke voľný prístup, alebo jej nastrihať trochu do misky. Pri voľnom prístupe hrozí,že cica vytrhne steblo aj s koreňom. Odporúčam však sprístupniť až po úplnom vyrastení trávy. Tráva je špeciálne pre mačky, no aký druh to je Vám z hlavy nepoviem. :cerveny: Ale v obchode Vám určite poradia.
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Monika 26.3.2006 11:25

Ja kupujem obycajnu psenicu, ktoru dostat skoro v kazdych potravinach, alebo v predajnach so zahradnymi potrebami. Do kvetinaca dam hlinu, na to nasypem psenicu, polejem a za par dni mame maly travnik :-D
Nase macky maju psenicu ovela radsej ako vsetky mozne travy, ktore sa predavaju pre macky, pretoze je ovela tvrdsia a ostrejsia.
Ja ju mam rada preto, lebo ma ovela vacsiu trvacnost ako ostatne travy a staci im pred ocami zamavat s kochlikom a su nastupene v rade :D
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod PetraP 26.3.2006 11:56

nase macky maju drobnolisty bambus - ci im chuti viac ako trava to netusim, lebo veskere pokusy o vypestovanie cohokolvek zo semienka zlyhali :cerveny: ale pojedaju ho poriadne :-) bambus maju vo velkych centrach ako hornbach a ikea
Obrázok používateľa
PetraP
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 7:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod juliena 26.3.2006 14:54

PetraP napísal:nase macky maju drobnolisty bambus - ci im chuti viac ako trava to netusim, lebo veskere pokusy o vypestovanie cohokolvek zo semienka zlyhali :cerveny: ale pojedaju ho poriadne :-) bambus maju vo velkych centrach ako hornbach a ikea

A nie je to jedovaté ???
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod PetraP 26.3.2006 15:02

juliena napísal:A nie je to jedovaté ???

nikdy by som mackam nedala nieco, o com by som nevedela, ci to mozu... takze nie, nie je to jedovate
Obrázok používateľa
PetraP
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod inga 26.3.2006 20:16

Mám tiež dobrú skúsenosť so pšenicou, dala som ju kocúrovi na okno vedľa deky na parapete a keď tam sedí a sleduje vonku baby trochu si z tej travy sem tam da. Skusala som aj normalnu travu na travnik, bolo to tiez fajn, ale tu som dostala iba na jar ked zacina zahradkarska sezona, akurat ju maju v Bille. Čítala som o Šante kočičí (poznám iba tento český názov) a rada by som zistila čo to je, vraj ju mačky milujú a pôsobí na nich ukľudňujúco. Neviete čo to je po slovensky?
Ingrid
Obrázok používateľa
inga
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 10.3.2006 22:56

Reklamy

Odoslaťod catka 27.3.2006 7:53

macaciu travu dostat nielen vo zvieracich obchodoch ale aj napr. v baumaxe- videla som ju medzi ostatnymi semienkami na stojane.
s tou psenicou je to dobry napad - to musim vyskusat. o bambuse a papyruse (sachor po cesky) som uz tiez citala niekde na forach ako o velmi oblubenych macickami.
santa kocici - kocurnik, catnip sa nedava ako trava na jedenie ale macickam pre radost :-D sposobuje im to euforiu. ak toho vela zjedia, mozu sa povracat. (teraz sme o tom diskutovali v sekcii komercia, ze kde ho dostat)
a este som macickam dala na jedenie pazitku, ale totalne ju odignorovali. neskor som sa docitala, ze velmi dobre, pretoze je z rodiny cesnakovitych, a cesnak je pre macicky jedovaty (alebo minimalne skodlivy) takze ostala pre mna :wink:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Odoslaťod Monika 27.3.2006 9:07

Ja pouzivam sprej catnip a vyzera to u nas potom takto :cerveny:
Prílohy
P3242340.jpg
P3242340.jpg ( ) Zobrazená 15265 krát
P3242348.jpg
P3242348.jpg ( ) Zobrazená 15270 krát
P3242361.jpg
P3242361.jpg ( ) Zobrazená 15265 krát
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod catka 27.3.2006 9:21

presne tak vyzera aj lili, ked jej na skrabadlo nasypem suseny kocurnik :-D
ale k tomu je diskusia tu: http://cats.sk/forum/viewtopic.php?t=523
(aby sme nedostali vynadane :wink:)

(btw, na luciu kocurnik nezabera, ale zato je cela diva do melodii z mobilu :jaziram:)
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod inga 27.3.2006 19:35

pozrela som si to o tom kocúrnikovi, vďaka. :cica:
Ešte k tej pšenici pár rád, ktoré sa osvedčili. Dávam ju pred zasadením aspoň na 24 hodín namočiť do vody, tak 2-3 krát premyjem aby neskapala, pekne sa napučí a tým pádom vám narastie rovno pred očami, teda chlpáčom pred nufáčikom. :cica2: Sadím ju do hlbokého črepníka, má tak dlhé korene a nedá sa vytiahnuť aj s koreňom, tiež ju sadím nahusto, kvôli vyťahovaniu. Pšenica síce spotrebuje všetku zeminu ale kocúr s ňou nerobí bordel a okusuje ju. :-) Nakoniec ju nastrihám nášmu morčaťu keď už začína dorastať nová várka.
Ingrid
Obrázok používateľa
inga
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 10.3.2006 22:56

Reklamy

Odoslaťod PetraP 27.3.2006 19:42

inga, ked si to takto napisala, vyzera to celkom "jednoducho". asi urobim este jeden pokus, aj ked mi je jasne, ze zas nic nevypestujem :cerveny:
Obrázok používateľa
PetraP
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod catka 28.3.2006 12:24

vcera som zakupila v ikea bambus (nie tu zatocenu tycku s rastlinkou na konci, ale hunaty gulaty kricek) a luciu to celkom zaujalo, pustila sa do neho. lilinku viac zaujala cinska ruza, ktora je hned vedla :jaziram:
takze petra - nemusis pestovat, kup si vyrastenu rastlinku :TomyAngelo:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod PetraP 28.3.2006 13:21

catka napísal:vcera som zakupila v ikea bambus (nie tu zatocenu tycku s rastlinkou na konci, ale hunaty gulaty kricek) a luciu to celkom zaujalo, pustila sa do neho. lilinku viac zaujala cinska ruza, ktora je hned vedla :jaziram:
takze petra - nemusis pestovat, kup si vyrastenu rastlinku :TomyAngelo:

jo, bambus mame (prave preto, ze pestovanie mi nejde), ale aj ten urcite cochvila zakape napriek dennemu polievaniu, vyhrievaniu sa na slniecku a pravidelnemu okusovaniu nasimi zlatickami :-D
Obrázok používateľa
PetraP
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod catka 28.3.2006 13:24

no, na tom papieriku bolo napisane, ze nema byt na priamom slniecku, iba na dobrom svetle, skus ho posunut. a naco ten pesimizmus! urcite ti to pojde! :firstplace:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb